Pokój dla dziewczynki oraz salon w mieszkaniu w bloku MIESZKANIE, 32 mkw, GORZÓW WLKP.

Ta realizacja to projekt dwóch pomieszczeń mieszkania w bloku – pokoju dziecięcego dla sześcioletniej dziewczynki oraz salonu. Oba pomieszczenia były zagospodarowane ale nie spełniały wymaganych funkcji.

Dla pokoju dziewczynki otrzymałam dosyć bogaty program funkcjonalny. Inwestorzy chcieli żeby pomieścić biurko w zabudowie, szafę na ubrania, drabinkę gimnastyczną, rozkładaną sofę oraz komodę i telewizor. Mimo niedużej powierzchni pomieszczenia wszystko udało się zaprojektować.

Na prawo od wejścia zaproponowałam różową szafę z szufladami i szafkami wiszącymi oraz wnęką na telewizor. W zabudowie przy biurku mamy szafę ubraniową na wieszaki, szafeczki pod biurkiem oraz półki. Istniejące otwarte wnęki w ścianach zamknęłam na frontami. Dzięki temu udało się wygospodarować sporą ilość miejsca do przechowywania. Zabudowę podzieliłam na dwie części – różową i białą z elementami drewnianymi, dzięki czemu nie odczuwa się nadmiaru mebli lub ograniczenia przestrzeni, czego Inwestor się trochę obawiał. Za sofą, fajnie będzie prezentować się fototapeta z roślinnym motywem, która ożywi różowe odcienie. Pokoik będzie lekki i dziewczęcy ale nieprzesłodzony.

Organizacja salonu była niemałym wyzwaniem ze względu na potrzebę zmieszczenia tam… łóżka. Inwestorzy chcieli aby w salonie, oprócz sofy, szafki RTV i rozkładanego stołu zmieściło się także pełnowymiarowe łóżko w zabudowie ukryte w szafie. Właścicielom zależało także na stonowanej kolorystyce z kolorem ożywiającym całość. Postawiłam na stonowaną i harmonijną kolorystykę w stronę odcieni zieleni i beży. Elementem ożywiającym (bardziej nasycone kolory) jest tapeta przy wejściu oraz tapicerki krzeseł. Pokój został subtelnie podzielony kolorystycznie na strefę wypoczynkową – odcienie beżowe, tv + wejście – odcienie zieleni, oraz jadalnia/sypialnia – jasnoszary. To powiększa optycznie pomieszczenie i je strefuje. W jasnej szafie znajduje się łóżko rozkładane 180 cm oraz dwudrzwiowa szafa do sufitu. Na ścianie z sofą wybrałam elegancką wolnostojącą komodę z czarnym kolorze z ryflowanymi frontami. Poza tym uwzględniłam dużą ilość oświetlenia, na której zależało inwestorom. Mamy punktowe lampki po obwodzie w suficie podwieszanym, pionowy led na ścianie tv, nowoczesną lampę sufitową nad sofą, lampę wisząca nad stołem, lampę stojąca przy wejściu i dodatkowe punktowe oświetlenie sufitowe. Oczywiście nie trzeba włączać wszystkiego na raz ale dzięki dużej ilości różnych źródeł światła będzie można stworzyć dowolną potrzebną atmosferę.