Strefa relaksu dla uczniów Szkoły Muzycznej SZKOŁA, 40 mkw, GORZÓW WLKP.

Założeniem koncepcji było wpuścić jak najwięcej światła do środka. Ściana pomiędzy salą wypoczynkową a salą do nauki jest częściowo działowa. Można ją było na fragmencie zlikwidować i zastąpić przeszkleniem. Dzięki temu otworzyła się perspektywa i przestrzeń a pomieszczenia są względem siebie bardziej otwarte. 

Całość podzielona jest na dwie strefy: chillout z sofami i pufami oraz multimedialna z dużym stołem. 

Dodatkowo, tuż przy wejściu znajduje się miejsce do siedzenia dla mniejszych dzieci. Salkę z dużym stołem można wykorzystywać jako konferencyjną.

Ze względu na nieduży budżet starałam się ograniczyć zabudowy na wymiar. Jako opcję zaproponowałam dwie zamykane szafy wnękowe. Pozostałe meble są wolnostojące. Pomieszczenia można doposażać sukcesywnie.  

Na ściany zaproponowałam naklejki w formie przestrzennych instrumentów które nawiązują do profilu kształcenia placówki.

Postanowiliśmy odkryć cegłę ceramiczną na stropie, która jest naturalnym budulcem tego budynku. Ze ścian zlikwidowaliśmy starą farbę olejną. Ściany malowane na biało stanowią idealną bazę pod energetyczny kolor, na przykład żółty w formie akcentów.

Od wnętrz wymagam naturalności, swobody i przytulności. Dlatego, w miarę możliwości staram się uwzględniać w projektach zielone rośliny. Wprowadzamy w ten sposób domowy charakter do przestrzeni publicznych.