Elegancka strefa dzienna MIESZKANIE, 40 mkw, GORZÓW WLKP.

Klientka przychodząc do mnie prosiła o efekt glamour, którego niestety nie jestem zwolenniczką. Na początku sugerowałam nawet skorzystanie z usług innych biur, które „czują” ten styl. Na szczęście, po kilku rozmowach oraz prezentacji innych stylistycznych inspiracji okazało się, że klientka ma bardzo zbliżony gust do mojego, a sformułowanie glamour okazało się mocno na wyrost.

To mieszkanie było wcześniej umeblowane. Znajdowały się tutaj jadalnia i salon. Wnętrze sprawiało wrażenie ciemnego i ciężkiego, za sprawą ciemnych materiałów oraz ciężkich stylizowanych mebli. Zadaniem pierwszym było je rozjaśnić i „powiększyć”. Po drugie klientka chciała przenieść kuchnię, która dotychczas znajdowała się w piwnicy lokalu, a więc musieliśmy dołożyć i pomieścić dodatkową funkcję, której do tej pory nie było. Po trzecie, wejście do mieszkania prowadziło bezpośrednio z klatki schodowej. Brakowało przez to strefy przejściowej, którą pełni zazwyczaj przedpokój lub korytarz, co od razu rzuciło mi się w oczy.

Ustawiając kuchnię, próbowałam różnych konfiguracji. Ostatecznie najlepsza okazała się ta z wyspą skierowaną wzdłuż wnętrza. Za wyspą zmieścił się regularnej wielkości stół. Po wejściu do mieszkania mamy ekspozycję na stół, ścianę z obrazem oraz dekoracyjną lampę. W przedpokoju zależało mi bardzo żeby przynajmniej odrobinę wydzielić wejście do mieszkania. Udało się to za pomocą szafy dzielącej kuchnię od wejścia. Z drugiej strony, między salonem a wejściem dostawiliśmy ściankę oraz szklane panele. Dzięki temu stworzyliśmy niedużą strefę wejściową bez ograniczania powierzchni lub światła w mieszkaniu.

Klatka schodowa odświeżyliśmy i odmalowaliśmy. Jej ściany można wykorzystać jako galerię obrazów, zdjęć lub plakatów. Wejście do salonu akcentują dwa szklane panele w stalowych ramkach – pełnią funkcję wydzielającą i dekoracyjną, jednocześnie nie zabierając przestrzeni i światła. Od strony schodów zaproponowałam ściankę z drewnianym regałem. Meble, których użyłam to nowoczesne propozycje – mają lekkie formy i nadają świeżości wnętrzu.